Az aratásnak vége, lassan elkezdődik a szüret időszaka. Oláh Csaba arról számolt be a Kecskeméti Médiacentrumnak, hogy átlagos termés várható.
A helvéciai gazda kiemelte, hogy a szárazság eljutott arra a szintre, hogy már a szőlőt is locsolnia kellett: „Megindult az érési folyamat, tehát immár zsendült állapotban van. Ha megkóstoljuk a szőlőt, már körülbelül elérte a 15-17 cukorfokot, mustfokot” – mutatja szőlőültetvényét Oláh Csaba, aki szerint két héten belül kezdődhet a szüret. A fürtökön látható, hogy elveszítették rugalmasságukat. Ez azt jelenti, hogy kevés a víz, szenved az ültetvény az aszálytól.
Oláh Csaba 17 hektáron termeszt szőlőt, amit borászatoknak értékesít alapanyagként. Mintegy 10-12 tonna termésre számít hektáronként, de ezt még midig befolyásolja a következő egy-két hét időjárása.
- 2026-06-12 12:54hiros.hu
- 2026-06-12 10:59hiros.hu
- 2026-06-12 10:37hiros.hu
- 2026-06-12 10:27hiros.hu
- 2026-06-12 06:58hiros.hu
- 2026-06-11 20:39hiros.hu
- 2026-06-12 17:24hiros.hu
- 2026-06-12 14:30hiros.hu
- 2026-06-11 18:23:21hiros.hu
- 2026-06-11 15:06:17hiros.hu
- 2026-06-11 13:27:57hiros.hu
- 2026-06-11 12:56:36hiros.hu
- 2026-06-11 12:52:24hiros.hu
- 2026-06-11 12:27:46hiros.hu
- 2026-06-11 12:17:59hiros.hu
- 2026-06-11 10:47:14hiros.hu
- 2026-06-11 09:52:46hiros.hu
- 2026-06-11 08:47:17hiros.hu
- 2026-06-11 06:50:24hiros.hu
- 2026-06-10 20:22:03hiros.hu
- 2026-06-10 19:34:07hiros.hu
- 2026-06-10 18:02:40hiros.hu


