
Leaszfaltozták a katonatelepi Som utcát tegnap. Azért is kiemelendő a projekt, mivel az utca teljes egészében magán terület volt, így az odaépítkező, költöző lakóknak maguknak kellett gondoskodniuk az aszfaltozásról. Végül nem kellett az egészet nekik fizetniük, az önkormányzat is beszállt, fele-fele arányban osztották el a költségeket. A helyiek utcabállal fognak ünnepelni.
Munkagépek zajára ébredtek a Som utcában lakók. A helyiek egyáltalán nem voltak bosszúsak, sőt, boldogok és hálásak voltak, hogy egy nehéz projekt végéhez értek.
Az út az itt élő 26 család tulajdonában volt, így az aszfaltozásról nekik kellett dönteniük és gondoskodniuk. A lakókon segíteni akartak a város vezetői, így végül felajánlották az utcában élőknek, hogy önerős fejlesztésként csak a felét kell kifizessék a költségeknek. A megegyezés az volt, hogy a Som utcát kössék össze a Borbolya utcával, tehát plusz 40 métert is aszfaltozni kellene. A lakók ennek nagyon örültek, úgyhogy sikerült megállapodniuk a várossal.
Az önerős fejlesztésnek köszönhetően végül 170 méteren végezték el az aszfaltozást összesen 26 millió forintból. Dr. Fekete Gábor szerint jó döntés, ha a lakók belevágnak az önerős útfejlesztésbe.
Mint megtudtuk, a helyiek utcabállal fognak ünnepelni a napokban, begyújtanak a bogrács alá, és lesz aszfaltrajzverseny, roller- és görkori verseny is.
- 2026-06-12 12:54hiros.hu
- 2026-06-12 10:59hiros.hu
- 2026-06-12 10:37hiros.hu
- 2026-06-12 10:27hiros.hu
- 2026-06-12 06:58hiros.hu
- 2026-06-11 20:39hiros.hu
- 2026-06-12 17:24hiros.hu
- 2026-06-12 14:30hiros.hu
- 2026-06-11 18:23:21hiros.hu
- 2026-06-11 15:06:17hiros.hu
- 2026-06-11 13:27:57hiros.hu
- 2026-06-11 12:56:36hiros.hu
- 2026-06-11 12:52:24hiros.hu
- 2026-06-11 12:27:46hiros.hu
- 2026-06-11 12:17:59hiros.hu
- 2026-06-11 10:47:14hiros.hu
- 2026-06-11 09:52:46hiros.hu
- 2026-06-11 08:47:17hiros.hu
- 2026-06-11 06:50:24hiros.hu
- 2026-06-10 20:22:03hiros.hu
- 2026-06-10 19:34:07hiros.hu
- 2026-06-10 18:02:40hiros.hu


