
A nyári szünet idején, minden hónap első hétfőjén ingyenes oktatást tartanak az ország valamennyi, megyeszékhelyi mentőállomásán azok számára, akik érdeklődnek az életmentő hivatás iránt. A programban a Kecskeméti Mentőállomás is részt vesz.
Az Országos Mentőszolgálat 2018-ban inította el a mentők “Hősképző programját”, melynek keretében minden hónap első hétfőjén ingyenes oktatást tartanak az ország valamennyi, megyeszékhelyi mentőállomásán azok számára, akik szeretnék elsajátítani, vagy gyakorolni az újraélesztést.
A programot a nyári hónapokban az életmentés világát megismertető és a pályaválasztást is segítő elemekkel egészítik ki annak reményében, hogy a szünidő a középiskolások és egyetemisták számára is lehetővé teszi a 2-3 órás foglakozásokon való részvételt.
A képzések helyszíneiről, időpontjairól és a jelentkezés feltételeiről a www.mentok.hu/hoskepzesplusz oldalon lehet tájékozódni – írta az MTI.
Forrás: MTI / mentok.hu
- 2026-06-12 12:54hiros.hu
- 2026-06-12 10:59hiros.hu
- 2026-06-12 10:37hiros.hu
- 2026-06-12 10:27hiros.hu
- 2026-06-12 06:58hiros.hu
- 2026-06-11 20:39hiros.hu
- 2026-06-12 17:24hiros.hu
- 2026-06-12 14:30hiros.hu
- 2026-06-11 18:23:21hiros.hu
- 2026-06-11 15:06:17hiros.hu
- 2026-06-11 13:27:57hiros.hu
- 2026-06-11 12:56:36hiros.hu
- 2026-06-11 12:52:24hiros.hu
- 2026-06-11 12:27:46hiros.hu
- 2026-06-11 12:17:59hiros.hu
- 2026-06-11 10:47:14hiros.hu
- 2026-06-11 09:52:46hiros.hu
- 2026-06-11 08:47:17hiros.hu
- 2026-06-11 06:50:24hiros.hu
- 2026-06-10 20:22:03hiros.hu
- 2026-06-10 19:34:07hiros.hu
- 2026-06-10 18:02:40hiros.hu


