• 2026.06.24. csütörtökIván
  • EUR 354USD 310
  • 22℃34℃
Kecskemét időjárás
"Itt a piros, hol a piros"-t játszottak a tolvajok, hogy eltereljék áldozatuk figyelmét
2026-06-16 10:35

A Kecskeméti Járási Ügyészség vádat emelt három külföldi férfival szemben egy, az M5-ös autópálya lajosmizsei pihenőhelyén történt lopás kapcsán.

A vádirat szerint a három román állampolgárságú férfi – az ügy vádlottjai – egy tavaly novemberi éjszaka érkeztek az M5-ös autópálya lajosmizsei pihenőjébe azzal a céllal, hogy a parkolóban „itt a piros, hol a piros” nevű szerencsejátékkal elnyerjék az arra jelentkezők pénzét.

Két elkövető – harmadik társuk az autóban várakozott – a parkolóban találkozott az ittas állapotban lévő, szintén román állampolgárságú sértettel, akit megpróbáltak rábeszélni arra, hogy játsszon velük. A férfi először hajlott a játékra és elővett 2.000 Eurót, amiből 500 Euró a sajátja, míg 1.500 Euró egy másik sértetté volt. A férfi végül meggondolta magát és a 2000 Eurót berakta egy borítékban a kabátzsebébe.

A vádlottak azért, hogy a pénzt megszerezzék, elterelték a férfi figyelmét azzal, hogy egyikük ismét játékra invitálta őt, így társa ki tudta venni a borítékot a sértett zsebéből. Ezután a sértettet ott hagyták, a borítékból gyorsan kivették a pénzt, majd beültek a társuk által vezetett autóba és elhajtottak a parokolóból. A lopással szerzett pénzből 500 eurót a sofőr kapott, a maradékot pedig a két férfi elfelezte.

A járási ügyészség két férfit – egyiküket mint tettest, a másikat, mint bűnsegédet – két-két rendbeli lopás bűntettével, a harmadik elkövetőt pedig pénzmosás bűntettével vádolja és ezért velük szemben börtönbüntetés kiszabását indítványozza.

A vádlottak bűnösségéről a Kecskeméti Járásbíróság fog dönteni.

Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség

Régebbi cikkek a Közélet rovatban...