Kecskemét időjárás
Kecskeméti TE: Nyíregyháza lesz az ellenfelünk a MOL Magyar Kupában
2024-02-29 csütörtök 22:11

Csütörtök este az M4 Sport stúdiójában elkészült a MOL Magyar Kupa 6. fordulójának párosítása. A sorsolás úgy hozta, hogy ismét alacsonyabb osztályban szereplő ellenfelet kaptunk, igaz, a Nyíregyháza magabiztosan vezet az NB II-ben.

A legjobb nyolc közé hat NB I-es klub mellett kettő másodosztályú jutott be, az élvonalból csapatunk mellett az FTC, a DVTK, az MTK, a Paks és a Kisvárda, míg az NB II-ből a Nyíregyháza és a Vasas.

Az alacsonyabb osztályú együttesek alapból pályaválaszói előnyt élveztek, emellett minden párosításban az a csapat lehetett a rendező, melyet előbb kihúztak, vagy kevesebbszer játszott hazai pályán eddig. Csapatunk ellenfele az NB II-ben éllovas Nyíregyháza lesz, a sorsolási szabályoknak megfelelően idegenben.

A párosítás:

Kisvárda – MTK

Nyíregyháza – Kecskeméti TE

DVTK – FTC

Vasas – Paks

A 6. fordulót április első hetében, ugyancsak hétközben bonyolítják majd le, a pontos menetrend később készül el. A továbbjutás a negyeddöntőben is egy mérkőzésen dől el, döntetlen esetén 2x15 perc hosszabbítás, majd büntetők következhetnek.

Szerző: KTE/kecskemetite.hu