
Elérkezett az idei év első nagy hőhulláma, másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos 2026. június 20-tól június 23-ig. A kecskeméti kórházban a tavaszi időszakban valamennyi kiemelt gyógyító és diagnosztikai terület tervszerű megelőző karbantartása megtörtént, ennek köszönhetően az intézmény betegellátást közvetlenül szolgáló légtechnikai és klimatizációs rendszerei jelenleg megbízhatóan üzemelnek.
A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság tájékoztatása szerint egy, a Hotel épület és Diagnosztikai épület központi hűtőrendszerét érintő műszaki meghibásodás elhárítása folyamatban van. Ezeken a betegellátó területeken csak részben van jelenleg klimatizálás, a központi klímarendszer javítása napokon belül várható.
A jelenlegi helyzet akut betegellátási problémát nem okoz, a folyamatos és biztonságos betegellátás feltételei biztosítottak. Az extrém hőség idejére átmeneti komfortnövelő intézkedéseket is bevezettünk: a rendelkezésre álló mobil légmozgató és hűtőeszközöket az érintett területeken helyezik ki, ezzel segítve a betegek és munkatársaink komfortérzetének javítását.
Folyamatosan működik a klimatizálás a műtőblokkokban, az intenzív ellátást támogató területeken, valamint a speciális környezeti feltételeket igénylő diagnosztikai egységekben. Zavartalanul üzemelnek a CT-, MR- és PET/CT-berendezések működését biztosító technológiai hűtőrendszerek, valamint a laboratóriumi és egyéb, szabályozott hőmérsékletet igénylő egészségügyi helyiségek légtechnikai rendszerei is.
Az intézmény számára elsődleges szempont a betegbiztonság és a folyamatos ellátás fenntartása, ezért a műszaki szakemberek a nyári időszakban is fokozott figyelemmel követik az épületgépészeti rendszerek működését.
Az A épület központi klimatizációs rendszere is folyamatosan működik, így a gyermekgyógyászati, újszülött- és koraszülöttellátó, szülészet-nőgyógyászati, tüdőgyógyászati és kardiológiai területek klimatizált környezetben fogadják betegeinket.
Ahol munkatársak problémát észlelnek, azonnali jelentést tesznek a lehető leggyorsabb javítás érdekében.
A jövő szempontjából különösen fontos előrelépés, hogy a kormány 3,6 milliárd forintos támogatásának köszönhetően a következő időszakban jelentős épületgépészeti és energetikai fejlesztések valósulhatnak meg az intézményben. A tervezett beruházások a remények szerint érintik a Hotel épületet, a Diagnosztikai épületet és az Onkológiai Központot is, tovább javítva a betegellátás feltételeit és az intézmény komfortszintjét.
A hőségben a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot!
A tartós meleg komoly megterhelést jelent a szervezet számára.
Ne tartózkodjunk a tűző napon, és mellőzzük a megerőltető fizikai tevékenységeket.
Az erős napsugárzás napszúrást, súlyosabb esetben hőkimerülést vagy hőgutát okozhat.
Fordítsunk kiemelt figyelmet a gyermekekre, idősekre!
Az intézményben számos helyen ingyenes ballonos vízautomatákat helyeztek el, amelyet vegyenek igénybe!
A kórházunk valamennyi munkatársa azon dolgozik, hogy a nyári meleg ellenére is biztonságos, magas színvonalú és folyamatos betegellátást biztosítson a vármegye lakossága számára.
Vigyázzunk és figyeljünk egymásra!
- 2026-06-24 13:09hiros.hu
- 2026-06-24 12:04hiros.hu
- 2026-06-23 16:11hiros.hu
- 2026-06-23 15:47hiros.hu
- 2026-06-23 08:43hiros.hu
- 2026-06-23 08:34hiros.hu
- 2026-06-24 14:32hiros.hu
- 2026-06-24 13:26hiros.hu
- 2026-06-23 08:32:00hiros.hu
- 2026-06-22 20:12:46hiros.hu
- 2026-06-22 19:16:39hiros.hu
- 2026-06-22 10:05:22hiros.hu
- 2026-06-22 08:29:17hiros.hu
- 2026-06-22 07:21:21hiros.hu
- 2026-06-21 22:42:31hiros.hu
- 2026-06-21 21:48:38hiros.hu
- 2026-06-21 15:47:00hiros.hu
- 2026-06-21 14:12:44hiros.hu
- 2026-06-21 13:37:31hiros.hu
- 2026-06-21 10:50:29hiros.hu
- 2026-06-21 09:10:00hiros.hu
- 2026-06-21 08:45:00hiros.hu


