Kecskemét időjárás
Világkupa érmekkel kezdte a szezont a BÁCSVÍZ KVSC búvárúszó szakosztálya
2024-02-26 hétfő 14:46

A 2024-es szezon első világkupa fordulóját 2024. február 23 – 25. között rendezték Aix-en-Provance-ban, Franciaországban, ahol 18 ország 93 egyesületének 523 versenyzője mérhette össze erejét a medencében.

A BÁCSVÍZ KVSC uszonyosúszó szakosztálya 5 versenyzővel képviseltette magát a világ elitjében. A kecskeméti sportolók 3 arany-, 1 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek. A CMAS Világkupa sorozat ettől az évtől bekerült az IWGA Világjátékok kvalifikációs versenyei közé, ezért kiemelt figyelmet fordít rá minden ország, ami a verseny színvonalán is látszott.

- Tudtam, hogy erősek a versenyzőink, az első hazai versenyen már lehetett látni, hogy jó az út, amin járunk. De arra a pluszra nem számítottam, amit a Világkupa kihozott belőlük.

Blaszák Lilla megszerezte élete első egyéni világkupa győzelmét érett, taktikus versenyzéssel. Csupán pár tizedmásodperccel maradt el 400 méteres felszíni úszásban az áhított országos csúcstól.

Szili Ágnes idén lépett fel a felnőtt korosztályba, 400 méteres felszíni úszásban jó versenyzéssel az utolsó méterekben úszta fel magát a dobogó második fokára, bizonyítva, hogy vele is számolniuk kell az ellenfeleknek.

Mayer Dávid, junior korosztályos versenyzőnk, az uszonyos gyors sprintszámokban egyértelműen uralta a mezőnyt. A rajt pillanatától kezdve vezetett és magabiztos fölénnyel ért célba mind 50-, mind 100 méteren.

Wórum Regőt betegség hátráltatta, így elmaradt egyéni legjobb időeredményeitől.

Szász Máté Pál jól mozogva, szép hajrával bronzérmes lett 400 méter uszonyos gyorsúszásban a junior fiú versenyzők között. Egy-két kisebb hiba kijavításán kell még dolgoznunk és akkor fényesebb is lehet az az érem.

Összességében hatalmas eredmény számomra, hogy az öt versenyzőnk összesen 3 arany-, 1 ezüst- és 3 bronzérmet szerzett. Teljes erőbedobással készülünk a következő világkupa fordulóra, ami Lignanoban lesz márciusban. Addig is, a következő hétvégén Dunaújvárosba látogatunk a II. Hibridlevél Kupára, ahol már népesebb csapattal állunk rajthoz – számolt be az eseményről Szabó László edző.

Edzők: Szabó László, Jaksa Milán, Juhos Gergely, Varga Zsolt