• 2026.06.23. csütörtökZoltán
  • EUR 354USD 310
  • 22℃34℃
Kecskemét időjárás
Kecskeméti lett az év egyik kedvenc tesitanára
2026-06-18 16:48

A Magyar Diáksport Szövetség és a K&H Bank közös kezdeményezésére harmadjára került sor az ország legnépszerűbb tesitanárainak megválasztására. Az eredményhirdetést követően Erdélyi-Szilágyi Andrea Éva a 200 fő alatti iskolák kategóriában hódította el a címet.

Ez év március elején indult a Magyar Diáksport Szövetség és a K&H Bank közös kezdeményezése, ahol 3 kategóriában lehetett indulni. A jelöléseket márciusban lehetett leadni, áprilisban pedig már el is kezdődött a vármegyei szavazás. Itt két kecskeméti pedagógust is díjaztak, az év fiatal tesitanára kategóriában Czeglédi Gábor a Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolából, illetve a 200 fő alatti iskolák között Erdélyi-Szilágyi Andrea Éva vehette át az elismerést. Ezután következett az országos szavazás, ahol kiderül a 3 kategória fődíjasa.

Az említett pedagógusok közül végül a Kecskeméti EGYMI testnevelőtanára, Erdélyi-Szilágyi Andrea Éva került ki győztesen. Az MDSZ egy meglepetés köszöntéssel kedveskedett számára, ahol átadták az őt megillető elismerést.

Országos viszonylatban 1800 testnevelőtanárt jelöltek és a szavazást is hatalmas érdeklődés követte, ám nem emiatt indult útjára ez a kezdeményezés.

Az alapvető cél láthatóan megvalósult, nem csak a gyerekek, de a kollégák is kitörő örömmel fogadták az elismerést. Gyakorlatilag az egész intézmény örömtáncot járt.

A tündérmese ezzel még nem ért véget, ugyanis július elsején az MDSZ Aktív Iskola Programjában résztvevő 600 pedagógus körében, a Várgesztesi Villaparkban egy ünnepélyes átadót is rendez a fődíjazottaknak.

Régebbi cikkek a Közélet rovatban...