
Hétfőn délig nyilatkozhattak a vármegyei I. osztályban szereplő, korábban NB III-as licencet is kapó klubok, hogy részt kívánnak-e venni az osztályozón. Miután a bajnok Tiszakécske II. nem élt a lehetőséggel, a KTE II. képviselheti Bács-Kiskunt, erről az MLSZ már hivatalosan is tájékoztatta klubunkat.
A területi osztályozón összesen 20 csapat vehet részt, a 19 vármegyei, valamint a budapesti bajnok. A versenykiírás értelmében amennyiben egy bajnok nem vállalja az indulást, úgy a dobogósok vehetik át helyét, ha korábban sikeres NB III-as licencet adtak be.
Szombaton lezárult a vármegyei I. osztály, és a KTE II. végül egy ponttal a Tiszakécske II. mögött végezve ezüstérmes lett. Mivel csak ez a két klub adott be licencet, a tiszakécskei csapat pedig nem kívánt indulni, így klubunk tartalékcsapata szállhat harcba az NB III-ért.
Az osztályozó sorsolását kedden 11:00-kor tartják meg az MLSZ székházában, a pontos mezőny is kiderül ekkorra. Amennyiben nem vesz részt 20 csapat a sorsoláson – amire az utóbbi évek gyakorlata alapján nagy esély mutatkozik – úgy nem mindenkinek kell pályára lépnie, ebben az esetben egyes klubok akár automatikusan is feljuthatnak, ha nem kerülnek kihúzásra.
- 2026-06-08 11:13hiros.hu
- 2026-06-07 21:04hiros.hu
- 2026-06-06 08:35hiros.hu
- 2026-06-05 13:51hiros.hu
- 2026-06-05 09:05hiros.hu
- 2026-06-04 17:23hiros.hu
- 2026-06-09 22:41hiros.hu
- 2026-06-09 20:57hiros.hu
- 2026-06-02 14:07:24hiros.hu
- 2026-06-02 10:59:09hiros.hu
- 2026-06-01 16:06:42hiros.hu
- 2026-05-31 12:11:30hiros.hu
- 2026-05-29 16:09:00hiros.hu
- 2026-05-29 08:55:58hiros.hu
- 2026-05-26 15:31:16hiros.hu
- 2026-05-25 21:40:46hiros.hu
- 2026-05-25 13:59:21hiros.hu
- 2026-05-22 15:34:12hiros.hu
- 2026-05-22 12:17:26hiros.hu
- 2026-05-21 14:07:13hiros.hu
- 2026-05-19 12:01:56hiros.hu
- 2026-05-19 10:27:18hiros.hu


