Kecskemét időjárás
KTE kosár: nagy csatát vívtunk a Nitrával
2024-09-15 19:32

Egylabdás meccs a szlovákok ellen a soproni felkészülési torna második napján.

A Wittmann-Tóth Barna-Körmendi-Lee-Schöll ötössel kezdett a hírös városi alakulat, és a mérkőzés folyamán többször is volt olyan periódus, mikor egyszerre öt magyar volt a parketten. Az első felvonásban a szlovák együttes tudott előnyt kiépíteni, majd a folytatásban lőtávolba küzdötte vissza magát a Kecskemét. Szünet után kiegyenlített volt a játék képe, a záró tíz percben pedig nagyot hajráztak a hírös városiak, még egy triplakísérlet is volt a győzelemre, ám az végül nem esett be.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató értékelése: Egy nagyon színvonalas tornán vagyunk túl, amelyet összességében pozitívan értékelek. A feladat az volt, hogy -20-ról próbálunk felállni. A szombati, első meccsen ez részben sikerült, a tavalyi szlovén döntős kemény ellenfélnek bizonyult. Szombaton már ez sikerül Sinik nélkül is, akit pihentettünk a Nitra ellen. A végén nem akartunk hosszabbításra játszani. Nem a győzelem a legfontosabb az edzőmérkőzéseken. Négy hét van még számunkra az első tétmeccsig, az nagyon sok idő.

Nitra Blue Wings - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 78-76 (25-12, 20-25, 18-13, 15-26)Krasznai Kupa - Sopron 2024.09.15., 16:00

KTE pontszerzők: Wittmann 11/3, Tóth B. 13/3, Körmendi 3/3, Lee 6, Schöll 3, Kelenföldi 3, Karahodzsics 9, Rakicevic 20/9, Ivkovic 8/6.